הרצאות בנושא חיל האוויר

מחפשים הרצאות בנושא חיל האוויר? פורטל המרצים הישראלי מכיל אלפי הרצאות בתחומי ידע שונים

אוסף של מומחים שיודעים לדבר "הרצאות בנושא חיל האוויר" שנהפך להיות תחום רחב ויש לו התמחויות ותת-התמחויות בהתאם לצרכים ההדרכה שלך.

שמי זהר עמיהוד, רס"ן (מיל), נווט קרב על מטוס פנטום, תואר שני באוניברסיטת תל אביב מרצה על מבצעי חיל האוויר בליווי מצגת, סרטי וידאו ו- הומור.
לא בכל המבצעים ולא בכל הפעולות לקחתי חלק ולא בכולן הייתי שותף, אבל אני יודע מה היה שם, מכיר את הטייסים שלקחו חלק בפעילות, את חלקם באופן אישי, חלקם היו מפקדים שלי בטייסת או במטה, ויכול לתת נקודת מבט ייחודית על איך זה מרגיש מתא הטייס.

מבין הרצאותיי:


הרצאה על תקיפת הכור הגרעיני בעיראק 1981

שמונה טייסים ישראלים המריאו ב - 7 ביוני 1981 למשימת חייהם -- חיסול איום ההשמדה של הכור הגרעיני תמוז, ליד בגדד, עיראק. משימת ששום מדינה לא ביצעה מעולם. יש פה הכל מהכל קבלת החלטות תחת לחץ, דילמות מודיעיניות, דילמות מבצעיות ומרחק עצום של 1100 קילומטרים לכל כיוון ויש רק איש אחד שלו מגיע כל הקרדיט על המבצע הזה וקוראים לו...

הרצאה על השמדת מערך הטילים הסורי במלחמת שלום הגליל

'הטיל כופף את כנף המטוס' אמר עזר ויצמן בסיום מלחמת יום הכיפורים לאור האבידות הקשות ליחל האוויר ומספרם הגדול של הטייסים השבויים. במשך שנים חיל האוויר שקד על תוכנית להתמודד עם איום הטילים שהיווה צל על כל פעילות של החיל במזרח התיכון. הסורים הרגישו בטוחים לפעול תחת מעטה הגנה של סוללות הטילים בלבנון וחשבו כי לעולם חוסן. לא עוד. הם עד היום לא מבינים מה נפל עליהם. בהרצאה זו נגלה טפח מכלל פעילות החיל ולמה זה בסופו של דבר הצליח.

הרצאה על תקיפת המטכ"ל הסורי בדמשק במלחמת יום כיפור

מלחמת יום כיפור תפסה את צה"ל בהפתעה, לא מוכן. המתקפה בכל החזיתות גרמה לכאוס במטה הצבא וההרגשה שזהו הקרב האחרון. היה ברור שצריכה להיעשות פעולה שתסמל לסורים "עד כאן" ותגרום להם להפסיק את הפעילות ההתקפית ברמת הגולן מיוזמתם. המטרה שנבחרה היא המטה הכללי הסורי בלב דמשק, בלב אזור אזרחי, שלידו מטה חיל האוויר הסורי. המבצע הזה עיצב את דרך הפעלת הכח של חיל האוויר ועל כך אדבר בהרצאה.

הרצאה על תקיפת מטה אש"ף בתוניס

זוהי התקיפה הרחוקה ביותר של חיל האויר, הידועה, שבוצעה איי-פעם. למה תוניס דווקא? האם התכוונו לפגוע בערפאת? מה שם קרה?

זהר עמיהוד

זהר עמיהוד

מרצה לקידום אתרים בגוגל, מוסמך פרסום בגוגל, רס"ן (מיל), נווט קרב על מטוס פנטום, תואר שני באוניברסיטת תל אביב

שלח הודעה התקשר צפה בפרופיל של זהר